Zaměstnanost odsouzených v letech 2009 – 2015, má tedy trest za neplacení výživného smysl?

Právě jsme obdrželi odpověď od Vězeňské služby České republiky mimo jiné i k zaměstnanosti odsouzených. Věděli jste, že průměrný měsíční příjem odsouzeného pro rok 2015 činil 3 758 Kč hrubého. Tuto možnost výdělku však neměl každý.

Ze 100 odsouzených mohlo 45 osob pracovat a 10 se účastnit vzdělávacích a terapeutických programů. Pro zbylých 45 odsouzených uplatnění není.

Pomůže tedy odsouzení pro neplacení výživného ke zlepšení platební morálky rodiče? Dle názoru inciativy Reverzní výživné pomůže trest odnětí svobody jen v nepatrném množství případů, spíš však generuje dluh na výživném a náklady na výkon trestu, který nesou daňoví poplatníci.

2 thoughts on “Zaměstnanost odsouzených v letech 2009 – 2015, má tedy trest za neplacení výživného smysl?

  1. Dobrý den, děkuji za velice užitečnou informaci, dne 10.11.2016 jsem byl jako otec 5-ti dětí, ve věku 50.let, poctivě se živíví muž, otec, táta, narozen v roce 1966, pracující poctivě od roku 1984, v OKD Ostrava (!), kde jsem si zničil zdraví, v manželství od 1993-2012, t.č. Invalid. důchodce 1.stupně….Odsouzen Městským soudem Brno, na základě již 5.let trvajících žalob EX-manželky na 1-ro vězení, až mi bude Rozsudek doručen hledám pak právní pomoc na odvolání. Soud mi odmítl 2x právní obhajobu EX-OFFO. Děkuji, informce je velice zajímavá. Peter Varhol, Brno

    1. Vážený pane Varhol.
      Jestli stále jednáte tak jako v mém případě, pak se odmítnutí právní pomoci vůbec nedivím. Dopouštíte se podvodného jednání a potom chcete pomoc ? Chápu Váš problém, ale proč mají trpět lidé, kterých se to netýká ? Jste darebák a pomoc si nezasloužíte !!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *