VÝŽIVNÉ BY MĚLO DÁVAT SMYSL

Výživné by mělo pokrývat potřeby oprávněného a současně odpovídat možnostem a schopnostem obou rodičů. Narůstající čísla neplatičů u probační a mediační služby by měla být zpětnou vazbou soudům. Přesto však průměrné soudem stanovené výživné roste.

Přestože se domníváme, že každý by měl být schopen hradit výživné alespoň v částce odpovídající polovině životního minima na dítě v dané věkové skupině, v některých případech, kdy je rodič okolnostmi vyhnán na okraj společnosti, toto možné není. Situaci však neřeší ani plánované ZÁLOHOVÉ VÝŽIVNÉ.

(článek) Na řadu by ale podle zákona měly přijít zletilé děti povinné. Ty mají ze zákona povinnost se o rodiče postarat a zjistit mu slušnou výživu.

https://budejovice.idnes.cz/bezdomovkyne-soud-alimenty-dluzi-drf-/budejovice-zpravy.aspx?c=A170428_151519_budejovice-zpravy_khr

2 thoughts on “VÝŽIVNÉ BY MĚLO DÁVAT SMYSL

  1. mě je z toho velmi smutno žiji sama s dvěma dětmi 6 a 5 let mám částečný id na zkrácený ůvazek se nechytám a bývalí mi na děti neplatí celkem mám příjem ze soc .dávkama 9000,0kč zaplatím poplatky a jsem na nule chodím na různé brigády můžu se strhnout rodiče mi pomáhají a stejně živoříme bývalí nepracuje nechce se mu a co mám dělat já on je je vysmátej na něj nikdo nemůže že nic nemá je v exekuci ale nevadí mu to takže se mám smířit s tím že od něj neuvidím nic to přece nejde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *