Rozvod může vyjít na 20 tisíc, ale i na stovky tisíc… anebo se rozvádějte slušně, to je pak jen za 10 000 Kč!

Konkrétní výslednou částku Vám však dopředu nikdo neřekne. Tarify a hodinové sazby poraden, advokátů i finančních odborníků jsou různé a záleží na tom, co potřebuje rodina vedle samotného rozvodu dále řešit (dohoda o péči a výši výživného, převod majetku, stanovit skutečný čistý příjem, optimalizovat rozdělení majetku z pohledu dalších vedlejších nákladů aj.).

Jaká jsou tedy pravidla pro slušný a levný rozvod? Jednoduchá! Předem se na všem dohodnout, a to i za pomoci odborníků – advokáta, daňového poradce, finančního mediátora, mediátora, rozvodového centra či rozvodové poradny. Nejlevnější pro všechny zúčastněné je ale jít cestou nesporného rozvodu, kdy máte péči o děti, shodu na rozvodu i vypořádání majetku, stejně jako rozdělení úhrady soudního poplatku ve výši 2 000 Kč, ideálně spravedlivě rozdělené a domluvené. V opačném případě Vás totiž čekají někdy trochu nepříjemné otázky soudu a veřejného „praní špinavého rodinného prádla“.

Statistiky Českého statistického úřadu uvádí, že se v roce 2015 uzavřelo 48 191 sňatků. Bohužel současně za stejnou dobu soudy rozvedly 26 083 manželství. I rok 2015 potvrdil, že stále platí trend trvající již řadu let, tj. každé druhé manželství se rozpadá.

Rozvádějte se slušně a myslete na Vaše děti!

Využít k tomu můžete například Centrum slušného rozvodu a jeho komplexní servis k dosažení dohod o výchově dětí, rozdělení majetku a případně i dalšího potřebného k realizaci smírného rozvodu. Tyto služby nabízí centrum pro oba rodiče za jeden paušální poplatek 10 tisíc korun (více zde www.centrumslusnehorozvodu.cz).

Více zde http://finance.idnes.cz/domaci-radce-pravni-rady-rozvod-manzelstvi-fkq-/viteze.aspx?c=A170109_153136_viteze_kho

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *