OSVČ – POZOR!!!

Rodiče, samoživitelé, i vy s platbou výživného – jste živnostníci, řemeslníci, podnikatelé nebo vykonáváte činnost na základě jiného oprávnění, či svobodné povolání? NEVADÍ VÁM, ŽE JSTE MNOHDY AUTOMATICKY POVAŽOVÁNI ZA PODVODNÍKY?

ZÁKONODÁRCI PODPORUJÍ DISKRIMINACI RODIN

Nevadí Vám, že dva podnikatelé se stejným fakturovaným příjem, mají stejný čistý příjem, i když jeden má rodinu s manželkou na rodičovské dovolené a 2 děti? Ten, kdo má rodinu nesmí uplatnit slevu na manželku (24 840 Kč/rok) a daňové zvýhodněný na děti (2 děti/32 808 Kč/rok) a má tak stejný čistý příjem jako ten, kdo rodinu nezakládá. Proč s návratem slevy na dani na poplatníka pro důchodce nebyla narovnána i tato DISKRIMINACE RODIN S DĚTMI?

PODNIKATELÉ SE NEBRÁNILI, DŮCHODCI ANO!

V roce 2017 plánují zákonodárci, že budeme moci při užití paušálních výdajů uplatnit slevy a daňová zvýhodnění, pokud si dobrovolně vybereme strop pro uplatnění nákladů z příjmů VE VÝŠI 1 mil. Kč!!! Tj. uplatněné výdaje 30 %, 40 % 60 % či 80 % z 1 mil. Kč. ZATÍMCO BEZ TĚCHTO SLEV MŮŽETE VYUŽÍT STROP SOUČASNÝ, TEDY 2 mil. Kč!!!

S TÍM OPRAVDU VŠICHNI SOUHLASÍTE ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *