DOPIS Z VĚZENÍ – “Míra viny na současném stavu”

Téma k zamyšlení. Pan Aleš má svou ženu přesto všechno rád. Mrzí ho, že nevidí své děti vyrůstat. Z vězení nemá jak děti ovlivňovat, nemůže se s nimi ani spojit. Ne že by za skutečnost, že skončil ve vězení, mohla jeho bývalá manželka. Byla to souhra několika špatných jevů vč. vyměření výživného z fiktivního příjmu, které způsobil dluh na výživné a trestní stíhání a nešťastná autonehoda, kterou způsobil vyježděný řidič, který jel podle předpisů, když jel pro děti 200 km daleko, kam se s matkou odstěhovaly.

Fakt, že výživné vyměřené z jeho schopností a ne aktuálních možností mu nyní v dalším trestném řízení přineslo nepravomocně další rok ve vězení. Horší však je skutečnost, že si svůj trest může odpykávat ve vězení se zvýšenou ostrahou. Jak sám dále v dopise píše, z vězení tohoto typu by se dostala na svobodu jiná osoba.

Je opravdu nutné, aby soudy posílaly do vězení se zvýšenou ostrahy otce od dětí za neplacení plného výživného vyměřeného z fiktivního příjmu, kterého by mohl dosahovat, kdyby se dle představ soudce „snažil“ a ne z příjmu, který skutečně má?

Dopis 2 - str.3 Dopis 2 - str.4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *