VÁNOCE, nejsvátečnější den v roce…. A kde budou Vaše děti?

Paní doktorka Kovářová přichází s článkem navazujícím na listopadové rozhodnutí Ústavního soudu. Dle jejího názor a výkladu soudu by rodič, který má dítě v péči, měl být velkorysejší a v zájmu dítěte ctít rovnováhu a spravedlnost. Když jeden má dítě ve výlučné péči, neměl by druhého rodiče a dítě o společné Vánoce připravit, respektive by se o ně měli alespoň střídat.

„na konci listopadu vydal Ústavní soud (sp. zn. IV. ÚS 1921/17) nález, jímž klepl přes prsty nejen rodiče, ale i jihočeské soudy, které svěřily tříleté dítě matce a otci stanovily právo stýkat se s ním jen o sudých víkendech a od 26. do 28. prosince. Je smutné, že bylo třeba Ústavního soudu, aby rodičům, soudům i veřejnosti řekl, že Štědrý den je nejsvátečnějším dnem v roce, a pokud není rodina pohromadě, pak by se měli rodiče po roce střídat.

Proto se připojujeme k tvrzení „Někteří se alespoň na Vánoce sejdou a zahrají dětem rodinnou pohodu, o jaké se skutečně vypráví v pohádkách. Jiní v zájmu ducha Vánoc ustoupí a kapra se salátem předloží děťátku o den dříve nebo o pár dní později. Příslušníkům obou skupin je třeba hlasitě poblahopřát, protože moudře přijali výklad světa, v němž nejde o pravdy, jež je třeba tesat, ani o číslo zapsané v kalendáři, ale o pohodu, tradice, zvyky a kouzlo příprav či zážitky společně prožívané, na které bude potomek za pár desítek let se slzami v očích vzpomínat.“

https://www.pressreader.com/czech-republic/lidove-noviny/20171205/281681140207016

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *