Povinná školní docházka již pro pětileté děti

Rok 2017 připravil několik změn, které budou mít zásadní vliv na rodiče, zejména na nutnost úpravy péče a styku s dítětem při povinnosti školní docházky a dále na výběr vhodné školky/školy, stejně jako na samotnou přípravu dítěte do ní.

Naproti tomu by již ale neměl být pro rodiče problém najít pro své děti ve školce místo. Od roku 2017 jim totiž místo budou garantovat obce. Ve školce by tak měly mít místo všechny čtyřleté děti, od roku 2018 pak i všechny tříleté a od roku 2020 také dvouleté děti.

Rok 2017 tedy přináší dětem a rodičům o rok delší povinnou školní docházka. Nebude se již začínat v šesti letech první třídou, ale v pěti letech rokem mateřské školy. Zápisy do prvních tříd se proto posouvají z ledna na duben, čímž by mělo dojít ke snížení vysokého procenta dětí s odkladem školní docházky.

Větší přísnost ale čeká na uchazeče o střední školy s maturitou, kteří se musí připravit na povinné přijímací zkoušky. Studenti, kteří v září nastoupí na gymnázia a lycea, budou povinně maturovat z češtiny, cizího jazyka a matematiky.

Více zde: http://archiv.ihned.cz/c1-65571440-do-skoly-o-rok-driv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *